Erich Segal: Doktoři

  Ahoj, vítám všechny mé čtenáře i nečtenáře! Uznávám, že jsem tu po trochu delší době, ale nějak jsem neměla náladu na čtení. Teď už se ale snad vše vrátilo do starých kolejí :D
  Dnes bych vám chtěla představit jednu knížku, jak už z názvu vypovídá, z lékařského prostředí a slibuju vám, že to bude stát za to!

Název: Doktoři
Autor: Erich Segal
Překladatel: Luboš Trávníček
Nakladatelství: Svoboda
Rok vydání: 1992
Počet stran: 523
Anotace: Strhující příběh několika spolužáků, kteří v šedesátých letech opustili s čerstvým diplomem v kapse lékařskou fakultu Harvardu, zavádí čtenáře do těch nejtajnějších zákoutí života lékařů v USA od piteven až po výzkumná pracoviště nabitá nositeli Nobelových cen - a zároveň do  nejtajnějších zákoutí jejich duše. Američtí lékaři, mezi nimiž je stokrát víc narkomanů a osmkrát víc sebevrahů než mezi ostatní populací, jsou názornou ukázkou toho, pro co se vžil termín "zranění léčitelé".
Pestrá a dramaticky se proplétající mozaika životních osudů Barneye, Laury, Bennetta či Setha, plná lidského tepla, ale i lidské bolesti, zaujala už milióny čtenářů na celém světě.

Jak víte mým nynějším snem je stát se doktorkou, takže už díky tomuhle jsem do této knížky byla velmi "zažraná".😄 A byla jsem neskutečně nadšená, že tahle knížka má tolik stránek a je to psáno tak drobným písmem, takže se té knížky aspoň pořádně nabažím. A musím vám říct, že jsem si to čtení opravdu užila! Tato knížka mě opravdu strašně moc zaujala, jednak se mi líbil ten námět a příběh a druhak ten styl, jakým je tato kniha napsaná. Určitě si ještě někdy od Ericha Segala něco přečtu :D Všemi deseti vám tuhle četbu mohu doporučit! Určitě si to přečtěte, i když se zrovna moc nezajímáte o medicínu a tak. V této knize najdete také hodně romantických a dramatických částí.
Opravdu úžasná knížka, do postav jsem se za ten celý příběh zamilovala a celou dobu mě zajímalo, jak to s nimi dopadne. Hodnotím tedy jednoznačně pěti hvězdičkami :D


Komentáře

Oblíbené příspěvky