Zdeněk Jirotka: Saturnin

     Dnešní článek věnujeme takové české klasice a to Saturninovi, mimochodem, četli jste tuhle knížku? Pokud vás zajímá můj názor na tohle dílo, čtěte dál! :D

Název: Saturnin
Autor: Zdeněk Jirotka
Nakladatelství: Československý spisovatel Praha
Rok vydání: 1990
Anotace: Slavná humoristická kniha, která pobavila již několik generací čtenářů. Na jejích stránkách se čtenáři dozví, co se stane, když věrný sluha Saturnin přestěhuje svého pána z pohodlného bytu na loď, kde se pak objeví teta Kateřina se synem Miloušem, a co se přihodí při rodinné dovolené u dědečka, jehož dům je díky povodni načas odříznut od civilizace. Všem nepříjemnostem, katastrofám a přetvářce tety Kateřiny naštěstí umí s jiskřivým vtipem čelit Saturnin. Jeho schopnosti jsou téměř geniální, jak o něm píše v jednom dopise dědeček: ,,V bláznivých nápadech toho chlapíka je kus poezie, jeho humor, fantazie a podivuhodné myšlenkové přemety dovedou udělat detektivku z jízdního řádu.''

     Když jsem začala číst tuhle knížku vůbec jsem nevěděla, o čem by tak mohla být, nechala jsem se překvapit. A musím vám říct, že jsem byla opravdu mile překvapena. A to hned v první kapitole si mě tato knížka získala :D Pokud jste tuto knížku četli, určitě budete znát Teorii doktora Vlacha o tom, jak se lidé chovají v poloprázdné kavárně, mají-li před sebou mísu koblih.
     Musím říct, že tato knížka je velmi povedená a hlavně vtipná (to nejvíc:D). Téměř v každé kapitole jsem se na chvilku zastavila, přemýšlela a u toho se usmívala. Častokrát jsem také nevěřila svým očím, jak mě knížka dokázala překvapit.
     A Saturnin, postava, podle které se vlastně celá knížka jmenuje, tak toho jsem si neskutečně zamilovala. To je takovej můj člověk!
   
     Knížku vám určitě doporučuju! :) Uděluju čtyři hvězdičky, ale ne proto, že by ta knížka nebyla skvělá. Ale nedostala se mezi mé naprosto nejoblíbenější knížky.

Komentáře

  1. Na knihu se již delší dobu chystám a doufám, že se mi také tak zalíbí! :)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky