William Shakespeare: Romeo a Julie

  Ahoj, vítám vás u nového článku :D Ještě na začátek bych chtěla zmínit, že jsem se asi před týdnem vrátila k psaní článků na můj starý blog Jdu si za svým snem, tak pokud by vás zajímalo i něco z mého osobního života, můžete se tam mrknout, budu velmi ráda. :D Jinak tento blog se neruší, zůstává! A teď už se vrhneme na dnešní knížku!
Název: Romeo a Julie
Autor: William Shakespeare
Překladatel: Zdeněk Urbánek
Ilustrátor: Ota Janeček
Nakladatelství: Státní nakladatelství krásné literatury a umění
Rok vydání: 1964
Počet stran: 132
Anotace: Slavná a nesmrtelná Shakespearova tragédie, která vypráví o lásce milenců ze dvou znepřátelených rodů - Monteků a Kapuletů.

Asi vás hodně překvapím a možná mě i ukamenujete, ale tohle prostě není můj šálek kávy. Věřím, že se to celému světu líbí a je to hodně uznávaná kniha, ale mě nebaví divadelní hry zapsané do knihy. Nějak jsem se do toho nedokázala začíst, občas jsem i něco nechápala. Možná, že mě to také moc nebavilo, protože jsem už ten příběh znala skoro nazpaměť ze školy a já potřebuju překvápko.??
Jak někdo napsal do komentářů na Databázi knih "Na povinnou četbu ujde...". Asi tak nějak bych to celé zhodnotila. Možná, že kdybych to viděla v divadle přímo zahrané, tak by mě to bavilo víc. Dávám tedy dvě hvězdičky, každý máme holt rádi něco jiného.


Komentáře

  1. Tento žáner naozaj nie je pre každého to je pravda. :) Pre niekoho úplná klasika a pre iného zase úplná nuda. :D
    partofnicol.blogspot.sk

    OdpovědětVymazat
  2. Romeo a Julie je klasika :) Četla jsem ji k maturitě a nebylo to úplně špatné, ale taky žádný zázrak :D

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky