Tereza Salte: Šlehačková oblaka

  A máme tady moji první recenzi! Jsem ráda, že můžu začít zrovna s knížkou Šlehačková oblaka, protože to bylo naprosto skvělé!:D
Název: Šlehačková oblaka
Autorka: Tereza Salte
Nakladatelství: motto
Rok vydání: 2017
Počet stran: 272
Anotace: Deníkovými zápisky na svém blogu TerezaInOslo motivuje tisíce lidí, aby přestali snít a začali si své sny plnit. Tady a teď!
Měla kupu snů a bezhlavě se za nimi vrhla až na sever. Tereza vypráví svůj životní příběh s retrospektivou do dětství, které bylo kouzelné a zároveň plné dřiny. Propocené vzpomínky na tréninky gymnastiky s
e mísí s vůní šeříkové zahrady starého domu na Ořechovce, ve kterém vyrůstala. V Norsku prožívá svou pohádku, ale i hořké chvíle odloučení od rodiny, ztrátu nejbližšího člověka a momenty, kdy musí začít svůj život zase a znovu téměř od nuly. Deníkové zápisky mladé ženy, která svými zápisky na blogu TerezaInOslo dokázala motivovat tisíce lidí, aby už konečně přestali snít a začali si své sny plnit. Tady a teď.


Blog TerezainOslo už nějakou dobu sleduju, a tak jsem už před přečtením knížky něco málo o Terce věděla. Dalo by se to popsat v pár bodech: krásně píše, byla v Norsku, narodilo se jí nedávno miminko(William), dělá gymnastiku a její manžel je Nor a jmenuje se John Erik. Ovšem to je jen zdaleka málo oproti tomu, co jsem se dozvěděla v knížce. Myslela jsem si, že si Tereza žije život úplně v klídku a že se v té knížce akorát dozvím, jak se poznala s manželem a jakou pohádku si prožila v Norsku. Tak takhle ne! Poznala jsem to už v první kapitole, že její život nebyl jen pohádkou, kde všechno bylo zadarmo. Neskutečně mě překvapilo, kolik toho Tereza zažila a kolik věcí z toho nebylo úžasných. U této knížky jsem se smála, nechybělo mnoho a i brečela, přemýšlela nad životem a taky jsem byla motivována. Knížku jsem zhltla za pár dnů a neskutečně mě bavila! Doporučuji vám všem, i když jste o blogu TerezainOslo nikdy neslyšeli, tato knížka je skvělost!

Komentáře

Oblíbené příspěvky