Čtečka vs. papírová kniha

  Ahoj přátelé, dnes jsem si pro vás připravila článek o tom, jestli je pro mě lepší čtečka nebo klasická papírová kniha. Za poslední rok jsem měla možnost přečíst si ve čtečce pár knih a dnes bych vám své dojmy chtěla předat.
  Začneme asi u čtečky. :) Asi tak před rokem jsem objevila, že můj tablet má i funkci čtečky. (to jsem chytrá hlava co😅 mohlo mě to sice napadnout hned, ale jinak dobrý...) No a přes uložto jsem si tam postahovala snad dvacet knížek. Byla jsem strašně unešená z toho, jakože hele, já si stahuju milion úžasných knížek zadarmo a nikdo mi to nemůže zakázat.😅 Nebo koukejte na mě, tady v tom tabletu mám dvacet knížek, hustý co?😅To už je pomalu knihovna!
  Taky mě strašně bavilo si projíždět ten můj seznam knížek s těmi titulními obrázky. Jen jsem na to koukala a dělalo mě to šťastnou, že mám tolik skvělých knížek pohromadě. Dohromady jsem tam na tabletu přečetla asi tak kolem osmi knížek. A musím vám něco říct, ten tablet mě přivedl k opravdovému čtení nejen očima ale i srdcem. :D První knížka tam byla Než jsem tě poznala, zaprvé jsem byla nadšená z toho, že ji čtu na tabletu (bylo to něco úplně nového!) a zadruhé mě to tak chytlo, že jsem se od toho nemohla odtrhnout, zamilovala jsem se do toho příběhu a taky do čtení. Před touhle knížkou jsem četla, to ano, ale jen občas. Nechápala jsem, jak to někoho může nějak víc bavit. Četla jsem jenom, protože jsem se chtěla dozvědět, jak dopadne příběh a musela jsem se do toho nutit.
  Pak přišlo léto 2017, to jsem taky četla jak blázen, na dovolené jsem za jeden týden na tabletu přečetla tři knížky, všechny ze série Selekce. Ale tam se začaly projevovat první zápory čtení na tabletu. Zaprvé, nedalo se číst na slunci, protože je to prostě normální obrazovka a zadruhé mě začalo vadit, že tu knížku nemám jako hmotnou v ruce a nemůžu si na ní šáhnout, jen tak si v ní zalistovat a nebo se koukat na její nádhernou obálku. Ale také se musím trochu zastat toho tabletu, že byl pěkně přenosný, lehký - nemusela jsem si s sebou na dovolenou balit tři bichle, které by mi určitě zabraly tolik místa. A také jsem se za žádných okolností nemusela strachovat, že mi dojdou knížky, měla jsem jich tam přece dvacet 😅
  Na podzim nějak přestal být čas na čtení, jelikož začala škola, no znáte to... Ale když čas byl, tak jsem spíše sáhla po papírové knize, protože mi ten tablet nějak začal blbnout. Zkrátka se začal vybíjet strašně rychle a když jsem zapnula internet, tak se mi ani nerozeběhnul prohlížeč a bylo konec stahování, protože i do té aplikace na čtení nešlo nic nahrát.
  Ke konci roku 2017 jsem si založila tenhle blog :D a zjistila jsem, že je i lepší vám sem fotit papírové knížky než nějaké v elektronické verzi. A najednou jsem přišla na to, že už chci číst jen klasické knihy z papíru. Teď budu vypadat, jak nějaký knihofil😅ale mě se prostě líbí si na tu knížku sáhnout, držet ji a přivonět si k ní. Mít před sebou všechny stránky, nebát se, že vám dojde baterka, vystavit si tu knížku na poličku a každý den se na ni koukat. Zažít to, že je ta knížka tak zohýbaná od toho, jak jste ji tahali všude s sebou, protože byla tak skvělá.
  Prošla jsem si poslední rok takovým postupným vývojem a vrátila se ke staré osvědčené klasice. Mějte ovšem na paměti, že každému z nás vyhovuje něco jiného, a proto pokud jste ještě nevyzkoušeli čtečku, radím vám, jděte do toho, třeba vás to chytne a zůstanete u toho, aspoň se tak nebudou kácet lesy :) A nebo vám čtečka také může pomoct v postupném vývoji ve čtení. :D
  Doufám, že tento článek dává aspoň nějaký smysl, ale vím, že moje učitelka češtiny by mě s tímhle vyhodila. 😅 Do komentářů mi určitě napište, co vyhovuje víc vám a mějte se krásně! :D

obrázek z této stránky :)

Komentáře

Oblíbené příspěvky